Z życia Lenki

Ja, w JRG 1 Piła

Dodany przez Rodzice w Wtorek, 2 sierpnia 2016 @ 15:09

       Wspólnie z rodzicami odwiedziłam dzisiaj Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą nr 1  Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Pilscy strażacy od dwóch lat pomagają mi w zbieraniu nakrętek na rehabilitację. To w ich jednostkach dzięki uprzejmości Komendanta PSP bryg. Rafała Mrowinskiego, mieszkańcy i znajomi z Piły i okolic mogą zostawiać  nakrętki.

       Dzisiejszy dzień był wyjątkowy ponieważ, kpt. Paweł Kamiński i mł. asp. Krzysztof Stefen przekazali nam kolejny raz dużo nakrętek. A za zgodą D-cy JRG 1 bryg. Macieja Kubackiego zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć na samochodzie specjalnym  z drabiną mechaniczną IVECO MAGIRUS.

       Gorące podziękowania dla wszystkich strażaków z KP PSP Piła.

Więcej zdjęć w galerii

Pierwszy turnus dojezdny

Dodany przez Rodzice w Wtorek, 2 sierpnia 2016 @ 14:26

       Od  18 do 31 lipca uczestniczyłam w kolejnym już turnusie rehabilitacyjnym w Zabajce koło Zlotowa. Ze względu na moją chorobę i opuszczony turnus stacjonarny w czerwcu, rodzice zdecydowali się na turnus dojezdny. Dwa tygodnie co dziennie dojeżdżaliśmy na zajęcia terapeutyczne. Oczywiście każdego dnia nie mogłam się doczekać spotkania z ciocią Sylwią i kochanym konikiem Szafirkiem, te zajęcia mogłyby trwać więcej. Po miesięcznej przerwie w końcu ćwiczyłam z wujem Piotrem, było super.

       Dwa tygodnie intensywnych zajęć szybko minęły, już wkrótce kolejny wyjazd. A do końca roku może uda się zgromadzić środki na jeszcze jeden turnus.

Więcej zdjęć w galerii

Tarpil dla Lenki

Dodany przez Rodzice w Wtorek, 2 sierpnia 2016 @ 13:51

       I już po sobotnim festynie z okazji Dnia Dziecka na pilskim targowisku :-) 
W sobotę 28 maja  za sprawą pani Agnieszki oraz Spółki Tarpil odbył się Dzień Dziecka. Na którym mogłam spróbować miodu prosto z plastra od Pana Miodka. Było głośno słodko i kolorowo. Dzieci mogły pooglądać i pozwiedzać wóz strażacki z OSP Stara Łubianka oraz karetkę, ratownicy zaprezentowali pierwszą pomoc dla wszystkich obecnych a odważni zmierzyli się z fantomem do reanimacji. Dzieci wraz z rodzicami mogły uczestniczyć w pokazie tanecznym ze szkoły Mambo Rico Latin Club, pokazie sztuki walki Muay Thai ,walki Aikido, konkursie malowania kredą wozu strażackiego lub ambulansu. Można było pomalować twarz.

       Dziękujemy pani Darii za piękne malunki, a przygrywał nam Dj Czarodziej
Natomiast ostatecznym punktem tejże imprezy było przekazanie zebranych nakrętek dla mnie, dla Lenki.

       Jeszcze raz dziękujemy za mile spędzony czas i za dużą ilość nakrętek.

Więcej zdjęć w galerii

Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo - dla Lenki

Dodany przez Rodzice w Niedziela, 24 kwietnia 2016 @ 20:27

Podczas VIII Papieskiego Biegu Przełajowego im. Św. Jana Pawła II Skrzatusz - Stara Łubianka 23.04.2016 r., Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo przekazało 3900,00 zł, na rehabilitację Naszej córki Lenki. Pieniążki udało się zgromadzić dzięki 1/3 wpisowego  wszystkich uczestników, którzy w tym dniu zmagali się z trasą 9 km. Pamiątkowy czek przekazał na ręce Lenki prezes Stowarzyszenia pan Grzegorz Lewandowski.

„BIEGNIEMY DLA LENKI” pod takim hasłem pobiegli przedszkolaki ze Starej Łubianki, wspierając Lenkę nie tylko w pokonaniu 100 m dystansu ale również w codziennej rehabilitacji.  

Gorące podziękowania dla wszystkich uczestników VIII Papieskiego Biegu Przełajowego im. Jana Pawła II.

 

Więcej zdjęć w galerii

Pilskie targowiska zbierają nakrętki dla Lenki

Dodany przez Rodzice w Niedziela, 3 kwietnia 2016 @ 11:17

       Witam moich milusińskich  u mnie ni nowego... Zajęcia gonią zajęcia. Dzisiaj z moją mamusia skontaktowała się z Pani Agnieszka, która chce zorganizować dla Mnie zbiórkę nakrętek, w firmie Tarpil Piła. Akcja zbierania nakrętek na pilskich targowiskach trwać będzie od 1 marca do 20 maja do godziny 12:00.Dziękujemy bardzo a w szczególności Pani Agnieszce. Nakrętki zostaną przekazane 28 maja podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, na którym również pojawią się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Łubiance.

Dwa tygodnie wzmożonych zajęć w Zabajce

Dodany przez Rodzice w Niedziela, 3 kwietnia 2016 @ 10:49

       Hej hej hej od poniedziałku 14 marca byłam z mamą na kolejnym turnusiku w Zabajce!!!! Hurrraaaa !!!! Przezwyciężamy wzloty i upadki ale się nie poddajemy!! Z pełnym zapałem zdobywamy szczyty. No bo kto jak nie My!!!! damy sobie radę Chcemy lepiej i lepiej!!!! 
To wszystko dzięki Wam!!!! Ale również Dzięki moim kochanym rodzicom!!!! To oni mnie najbardziej wspierają i chronią, dążą abym mogła w życiu mieć jeszcze lepiej niż teraz!!!! DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO!!!! 

Więcej zdjęć w galerii

Nakrętki dla Lenki od przedszkolaków

Dodany przez Rodzice w Piątek, 5 lutego 2016 @ 21:29

       W imieniu przedszkolaków z przedszkola nr 1 w Pile, strażacy z pilskiej Komendy PSP kpt. Paweł Kamiński i sekc. Mateusz Kentzer  oraz p. Wojtek Zawadzki z Pogotowia Ratunkowego, przekazali nakrętki dla naszej Lenki. Bardzo dziękujemy za pomoc w zbieraniu środków pieniężnych na rehabilitację dla naszej córki.

Kolejny turnus za Nami

Dodany przez Rodzice w Piątek, 5 lutego 2016 @ 15:21

       Podobnie jak w latach ubiegłych br. rozpoczął się od dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego w Zabajce koło Złotowa. Dni szybko uciekały, jednak dzielnie pokonywałam przeszkody, które przygotowywali  mi rehabilitanci. Największą satysfakcję sprawiała mi jazda na koniku o imieniu Szafirek. Każdego dnia od samego rana, zaczynały się zajęcia trwające nie kiedy do wieczora z małymi przerwami na odpoczynek i posiłek.

Dziękujemy za pierwsze wpłaty....!!!!!

Dodany przez Rodzice w Poniedziałek, 19 października 2015 @ 11:17

,, Szanowni Państwo,

Informujemy, że 1% podatku jak co roku będzie księgowany na subkontach w pierwszych dniach października. Wynika to z faktu, iż Urząd Skarbowy około 30 września, przesyła informacje umożliwiające rozpoczęcie procedury księgowania "

Taką informację dostaliśmy od Fundacji Słoneczko . Jesteśmy mile zaskoczeni wpłatami z fundacji. Jest ich już bardzo dużo!!! Mamy nadzieję że będzie ich jeszcze więcej!!! ;-)
Dziękujemy że możemy na Państwa liczyć!!! Bo to dzięki Wam kochani możemy korzystać z turnusów rehabilitacyjnych, które dają mi bardzo ale to bardzo dobre wyniki. Jestem bardziej pewniejsza swoich kroków i więcej ,, nawijam makaron n uszy " moim rodzicom i nie tylko :-)hihi hi

Mam nadzieję że będziecie pamiętać o Mnie w przyszłym roku rozliczeniowym ;-)
Aha!!! Jeszcze trochę i już będą moje kalendarzyki z informacją co i jak można pomóc Mi :-)
Ale to nie wszystko. ..
Można również wpłacać darowizny
Nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 w tytule symbol: 267/B, Lena Bajer - darowizna

Pracowite pół roku

Dodany przez Rodzice w Sobota, 3 października 2015 @ 13:41

    Cześć wszystkim. Dawno nie pisałam co u mnie słychać , a zmieniło się dużo w tym roku. W przedszkolu razem z rówieśnikami uczę się jak żyć i współpracować w grupie, chociaż dla mnie to trochę trudne.  Ciocia Lidzia, ciocia Ania i ciocia Justyna pomagają mi w ciężkich chwilach, bawiąc i ucząc najprostszych rzeczy, sumienności i wytrwałości. Lubię chodzić do przedszkola i bawić się z dziećmi. Jednak z powodu częstych wyjazdów do lekarzy, na rehabilitację opuszczam dużo godzi.

     W kwietniu razem z mamusią  i tatusiem jeździłam do Koszalina, na leczenie ząbków. Musiałam wszystkie wyleczyć ,ponieważ już w maju czekał mnie zabieg usunięcia migdała trzeciego. Samego zabiegu nie pamiętam bo smacznie spałam. Po dwóch tygodniach wróciłam na zajęcia do przedszkola, na  logopedię z ciocią Lidzią i zajęcia rehabilitacyjne z ciocią Justyną i wujkiem Piotrem.

     Na zakończenie roku szkolnego niestety mnie nie było w przedszkolu, gdyż razem z mamusię byłam w Zabajce. Dwutygodniowy turnus był wyczerpujący. Codziennie ćwiczyłam z wujem Piotrem na kinezjologii, z ciocią Kamilą w sali doświadczania  świata, z ciocią Otylią miałam terapię z edukacją, terapię reki z ciocią Anią, neurokinezjologię z ciocią Iloną, chiropraktykę z wujem Tomkiem, zajęcia logopedyczne z ciocią Karoliną, dogoterapię z ciocią Wiktorią, SI z ciocią Basią, masaż z ciocią Alicją i rotor z ciocią Emilią lub z ciocią Iloną. Najbardziej jednak lubię jeździć na koniku Szafirku, a ciocia Sylwia pilnuje abym nie spadła i nie zrobiła sobie krzywdy.

     Wakacje to czas odpoczynku. Ale nie dla mnie, zajęcia z wujem Piotrem odbywały  się systematycznie dwa razy w tygodniu, a dodatkowo miałam  zajęcia z ciocią Karoliną.

     Początek roku szkolnego spędziłam w szpitalu w Szczecinie. Tydzień czasu moje oczka były naświetlane i ćwiczone, aby poprawić ostrość mojego widzenia. Po wszystkich badaniach okazało się, że kąt zeza który udało się zminimalizować do 5 po operacji,  powiększył się do 12. I dlatego mam nowe okularki z mocniejszymi szkiełkami.

     Od września w przedszkolu byłam dwa dni. Po powrocie ze szpitala, wyjechałam kolejny raz w tym roku na turnus do Zabajki,  na miłą przygodę z terapeutami i oczywiście do Szafirka.

Więcej zdjęć w galerii